Aby widget pogoda funkcjonował poprawnie, należy wypełnić dane w panelu administracyjnym.

Aktualności

Kida autorem supersensacji

• autor: Krzysztof Szkutnik, 2014-09-07 13:24

Takiej inauguracji I edycji Stalowowolskiej Amatorskiej Ligi Futbolu 'Guliwer" w wykonaniu Kidy trudno było nawet wyśnić. Nasza drużyna zagrała kapitalne zawody, pokonując jednego z głównych faworytów rozgrywek, ekipę Cellfastu 4-1(3-1).

Bramki dla Kidy zdobyli: Dariusz Mudy - dwie, w 11 oraz 13 minucie, Wojciech Górski w 16 minucie oraz Krzysztof Wojciechowski w 21 minucie. Honorowe trafienie dla Cellfastu miało miejsce w 20 minucie.

W drużynie z Z5 słabych punktów w tym dniu nie było. Znając klasę rywala nasi piłkarze przystąpili do tego meczu niezwykle skoncentrowani, pracując bardzo skutecznie w destrukcji i dobrze rozbijając ataki graczy z Cellfastu. Optyczna przewaga piłkarzy z fabryki węży ogrodowych w pierwszych minutach gry nie dała efektu bramkowego, mimo że debiutujący w naszej bramce Paweł Kusiński parę razy został sprawdzony. Z biegiem czasu rozkojarzeni i nieco w lekceważący sposób podchodzący do tego meczu przeciwnicy popełniali coraz więcej błędów. W 11 minucie do dalekiej wrzutki w pole karne doszedł Mariusz Kruk i lobując bramkarza trafił w słupek. Do bezpańskiej piłki odbitej od metalowej części bramki dopadł Dariusz Mudy i strzelił pierwszego gola.

Cofnięci gracze Kidy wyłuskiwali kolejne piłki w środku pola i przed swoim pole karnym. A potem o organizowanie kontr było coraz łatwiej. Po jednej z nich kolejny debiutant w naszej ekipie Tomasz Puka świetnie wypatrzył Mudego, a ten znów błysnął precyzją i było 2-0. Kolejna zabójcza akcja miała miejsce w 16 minucie, gdy rajd Krzysztofa Wojciechowskiego zakończył się podaniem do Wojciecha Górskiego, który plasowanym strzałem po raz trzeci umieścił piłkę w siatce Cellfastu.

W ostatnich fragmentach I części miały miejsce wydarzenia mające ogromny wpływ na dalszy przebieg i wynik całego meczu. W 19 minucie za rękę naszego gracza sędzia podyktował rzut wolny 7 metrów za polem karnym. Nasi gracze w tym jednym momencie zaspali, nie ustawili muru i piorunujące uderzenie Gromadzkiego z Cellfastu trafiło w róg naszej bramki. W 20 minucie za zagranie ręką w naszym polu karnym sędzia podyktował dla przeciwników rzut karny, fantastycznie wybroniony przez Kusińskiego.

Losy meczu rozstrzygnęły się zaraz po przerwie. Wychodzący po niej na boisko mocno zmobilizowani nasi gracze przeprowadzili akcję zespołową, po której Krzysztof Wojciechowski podwyższył stan meczu na 4-1. Jak się okazało, to była już ostatnia bramka w meczu. Zaskoczeni gracze Cellfastu przejęli inicjatywę, ale wobec dobrej asekuracji w defensywie i ambitnej grze całego zespołu Kidy, a w szczególności świetnych interwencji bramkarza Kusińskiego, wynik utrzymał się do końcowego gwizdka sędziego.

W naszym zespole trudno na kimkolwiek skupić uwagę - wszyscy zagrali świetne zawody. Znakomite recenzje zebrali debiutanci: bramkarz Paweł Kusiński oraz Tomasz Puka, Wojciech Górski, Rafał Buczek i Krzysztof Nowak oraz powracający do zespołu po kilku miesiącach nieobecności w składzie Tomasz Karaś.

Kida wystąpił w składzie: Paweł Kusiński, Mariusz Kruk, Rafał Buczek, Tomasz Karaś, Mateusz Kosior, Wojciech Górski, Krzysztof Wojciechowski, Dariusz Mudy, Tomasz Puka i Krzysztof Nowak. W innych meczach naszej grupy B Pogotowie Ratunkowe uległo Wobi Stal 1-5, FC Chaos&GZ przegrał PCOW Markov 0-5 a FC Paraliż rozgromił Bez Nazwy 8-0. Pierwszym liderem zostali gracze Paraliżu, natomiast Koda zajmuje 4 miejsce.

Kolejny mecz nasza ekipa rozegra dopiero za dwa tygodnie, gdyż w związku z nieparzystą liczbą drużyn w grupach w II kolejce przypada nam pauza. W niedzielę 21 września przeciwnikiem Kidy będzie Wobi-Stal.